Whatsapp
Mail
Telefon
Detaylı Bilgi İçin Arayınız
 • Nasıl hizmet alabilirim?

  Öncelikle webtescil.net üzerinden bir demo oluşturup ihtiyaçlarınız dahilinde açılan demo sitesinin üzerinde denemeler yapabilir veya sitenizi yayına hazır hale getirip sağ üst kısımda bulunan Satın Al butonunu kullanarak sitenizi hemen yayınlayabilirsiniz.

 • Ödenen tutarın hizmet süresi ne kadar?

  Ödenen tutarın hizmet süresi bir yıldır. Dönem içerisinde ek bir ücret taleb edilmez.

 • Ücretleriniz yıllık mı? Yenileme ücreti nedir?

  Paket ücretleri yıllıktır. Bir yıl boyunca ek bir ödeme yapmadan sonraki yıl yine almış olduğunuz paket üzerinden fiyatlandırma yapılmaktadır.

 • Teknik destek sağlıyor musunuz ?

  Teknik destek ekibimiz size mesai saatleri içerisinde telefon veya mail ile yardımcı olup sitenizi kullanışlı bir şekilde oluşturmanızı sağlamaktadırlar.

 • Kendi web sitem var aktarabiliyor muyum?

  Paket hizmet verildiğinden dolayı mevcut olan web sitenizi aynı şekilde aktaramıyorsunuz fakat alan adınızı yönlendirip webtescil.net’un size sunmuş olduğu web site hizmetini alabiliyorsunuz.

 • DNS ayarlarımı nasıl yapabilirim?

  Satın alım sırasında size verilen dns adreslerinizi alan adınızı almış olduğunuz firmanın yönetim panelinden DNS Ayarları kısmına girerek değiştirebilir veya alan adınızı aldığınız firmaya bununla ilgili bir mail atıp gerekli işlemin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Alan adı DNS

  bilgileri aşağıdaki gibidir.

  ns1.dns.web.tr  

  ns2.dns.web.tr  

 • Alan adımı ben alabilir miyim?

  Tabi ki alan adınızı istediğiniz her hangi bir firmadan aldıktan sonra size vermiş olduğumuz DNS adreslerini işlemeniz yeterlidir.

 • Yeni bir mail hesabı nasıl oluşturacağım?

  Websitenizi yayına aldıktan sonra kurumsal mail adreslerinizi yönetim panelinize giriş yaparak sağ üst kısımda yer alan E-Posta Hesaplarım linkini kullanıp yeni mail adresleri ekleyebilir veya mevcut mail adreslerinizin şifre değişikliği gibi işlemler yapabilirsiniz

 • Hosting alanımı nasıl arttırabilirim?

  Hosting alanınız yetersiz kaldığında webtescil.net destek ekibimiz ile iletişim kurarak yardım veya bilgi alabilirsiniz. Ayrıca webtescil.net in sunduğu hizmetlerden biri olan Sürekli Artan Alan sayesinde web sitenizin hosting alanı sürekli olarak artış göstermektedir, sitenizin alanı her yıl daha fazla artış göstermektedir.

 • Websitemi nasıl yönlendirebilirim?

  Kullanışlı ve tamamen türkçe yönetim paneli sayesinde sitenizi kolay bir şekilde yönetebilir ve ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda webtescil.net destek ekibinden yardım alabilirisiniz.

 • Hosting alanı nedir?

  Hosting alanı sitenizin ve sitenize eklenen dosyaların saklandığı alandır.

 • Trafik nedir? Aylık Trafik sistem için yeterlimi?

  Website Trafiği internet sitenizdeki dosyaların yüklenme verisidir.

  Örneğin size ayrılan 20 GB'lık bir ziyaretçi trafik kotanız var, sitenize gelen her ziyaretçi internet sitenizi gezerken çeşitli görseller, yazılar, hareketli nesneler veri olarak ziyaretçi tarayıcısına yükleniyor, her kullanıcının ortalama 2 MB dosya yükleyerek (veri çekerek)

  internet sitenizde gezdiğini düşünürsek internet sitenize maksimum 15.000 ziyaretçi gelebilir. 15.001'nci kişi sitenize erişim yapmak istediğinde "Trafik limitiniz doldu" yazısıyla karşılaşır.

   

  (Belirtilen değerler ortalama değerler olup, websitenize yükleyeceğiniz görsellerin boyutlarıyla ilgilidir. Websitenize ekleyeceğiniz görsellerin 1024 / 768 pixel boyutunun üzerinde olmamasını tavsiye ediyoruz.)

 • Alan adım var , yeni bir Alan adı almam gerekli mi?

  Mevcut alan adınızı kullanarak web sitenizi yayına alabilirsiniz, bunun için yapmanız gerek var olan alan adınızın DNS adreslerini işleminiz yeterlidir.

 • Şifremi unuttum nasıl şifremi yenilerim?

  Yönetim paneli giriş penceresinin en altında bulunan ’Şifremi Unuttum’ butonunu kullanarak yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

 • Hosting alanımı nasıl verimli kullanabilirim?

  Eklediğiniz resimlerin boyutlarının küçük olmasına dikkat ederek hem sitenizin alanını verimli kullanmış olursunuz hemde sitenizin daha hızlı çalışmasını sağlarsınız.

 • Web sitemi arama moturunda nasıl ilk sıralarda gösterebilirim?

  Websitenizi yayına aldıktan sonra içeriklerinizi düzgün bir şekilde doldurmanız ve başka sitelerin kullandığı bilgileri kopyalamak yerine sizin yazmanız çok önemlidir. Sitenizde sürekli olarak güncel tutmalısınız, ürün ve hizmetlerinizin tanıtımı doğru ifade ederek düzgün cümleler ile anlatmalısınız. Eğer rakipleriniz büyük firmalar ise ve bir an önce en üst sıralarda çıkmak istiyorum derseniz bununla ilgili olarak reklam verebilir veya SEO hizmeti alabilirsiniz (relam ve seo hizmetini biz veremiyoruz).

 • Oluşturduğum mail adresini gmail veya hotmail adresine nasıl yönlendirebilirim?

  Öncelikle yönlendirmek istediğiniz mail adresine 'webmail' üzerinden bağlanmalısınız, sağ üstte bulunan mail adresinizin yazdığı menüye tıklayıp 'forwarders' linkini seçiniz.

  Add Forwarders butonuna tıklayıp yönlendirmek istediğiniz gmail veya hotmail adresini yazıp tekrar Add Forwarders seçeneği ile kaydettiğinizde mail adresiniz yönlendirilmiş olacaktır.

   

  Not: webmail ile giriş yapabilmek için alan adınızın sonuna /webmail yazmalısınız.

  Örn; siteisminiz.com/webmail 

 • Yönetim panelinden çıktım tekrar nasıl ulaşabilirim?

  Web sitenizin yönetim paneli girmiş olduğunuz yetkili mail adresine gönderilmiştir yönetim panel bilgilerinizi buradan kontrol edebilirsiniz.

  veya

  Demo adresinizin sonuna /yonetici yazarsınız yada sitede anasayfa’ya tıkladıktan sonra A harfine basarsanız yönetim paneli giriş ekranı çıkacaktır.

  Kullanıcı bilgilerinize mail hesabınızdan ulaşabilirsiniz.

 • Siteme videolarımı nasıl yükleyebilirim?

  Youtube vb. video sitelerine yükledikten sonra eklediğiniz videonun iframe kodunu kullanarak sitenize ekleyebilirsiniz, böylece sitenizin hem hosting hemde site trafiğinizi daha verimli kullanmış olursunuz. Ayrıca bu size video kanallarında reklam yapmanızı sağlayarak sitenize müşteri veya kullanıcı çekmenizi sağlar.

 • Satın aldığım websitesinin hizmetleri nelerdir?

  Alan adı, Hosting ve Web Site hizmeti dahil olmak üzere hazır bir paket şeklinde almış oluyorsunuz. Sitenizin yayınlanması için ek bir hizmet almanıza gerek kalmadan bir website sahibi oluyorsunuz.

 • Website konusunda bilgi sahibi değilim nasıl yönetebilirim?

  Webtescil’un size sunmuş olduğu hizmet sayesinde hiç bir bilgiye sahip olmadan sadece içeriklerinizi sağlamış olduğumuz kullanışlı ve türkçe yönetim paneli sayesinde sitenize ekleyerek hemen yayına alabilirsiniz, aynı zamanda ekibimiz mesai saatleri içerisinde sizin sorularınız veya sorunlarınız ile ilgili yardımcı olmaktadır.

 • Websitemin arama motorunda görünmesini nasıl sağlayabilirim?

  Websitenizi yayına aldığınız gibi webtescil.net google gibi arama motorlarına sitenizi ekler ve siteniz 3 ila 15 gün içerisinde arama motorlarında görünmeye başlar.

 • Satın aldıktan sonra websitem ne zaman yayında olur?

  Satın alım tamamlandıktan sonra alan adınız yeni kayıt yapılacaksa yaklaşık 15 dk. içerisinde yayına alınmış olur, com.tr gibi belge gerektiren alan adlarında bu süreç farklı işlemektedir.

Bizi Takip Edin

X